Zostań wolontariuszem Śląskich Obrazów! Jeśli chcesz działać na rzecz śląskiej sztuki dołącz do naszej ekipy!

Wystawy

Czasowe

Stałe

Zobaczcie jak prezentował się mariaż śląskiego malarstwa z naszą śląską operą. Odbiór więcej niż pozytywny a dla nas sama przyjemność być gośćmi wyjątkowych pań z Ligii Kobiet Nieobojętnych.

 

Wystawa spotkała się z entuzjazmem gości przybyłych na galę. Nie ukrywali zainteresowania i byli ciekawi, gdzie można na co dzień podziwiać dzieła śląskich artystów.

zdjecie 4

Przylegające do reprezentacyjnej sali im. Adama Didury pomieszczenie, pełniące rolę foyer, było głównym miejscem naszej ekspozycji.

zdjecie 1

Nasze inkografie oprawione w stalowe ramy witały gości już od progów. Panie z Ligii Kobiet Nieobojętnych zapraszały do zapoznania się z projektem Śląskie Obrazy i pomagały nam wręczać przybyłym zrobione przez nas na tę okazję pocztówki.

wid3

Gala „Bytomianka i Bytomianin Roku” zgromadziła jak zwykle spore grono przedstawicieli władz miasta, społeczników, pedagogów, biznesmenów i nie tylko. Wręczenie nagród tegorocznym laureatom poprzedziła między innymi prezentacja naszego projektu i zaproszenie do zapoznania się wystawą.

widownia

Goście zostali poinformowani o naszym pierwszym sukcesie jakim jest stała ekspozycja w L.O. im. S. Staszica w Tarnowskich Górach oraz możliwości wsparcia organizacji kolejnych wystaw w liceach na Śląsku. Ku naszej uciesze apel spotkał się z przychylnością pedagogów i dyrekcji naszego bytomskiego faworyta – IV Liceum im. B. Chrobrego:) Pozdrawiamy Szanowne Grono!

widmagda

Organizatorem wystawy była bytomska galeria „Stalowe Anioły”, stały partner projektu i miejsce, gdzie możecie codziennie oglądać oraz zamówić / kupić nasze inkografie oraz inne przykłady sztuki tworzonej na Śląsku.

Artyści

BZ Zbigniew BlukaczCA Antoni CyganCM Michał CyganFB Bartek FrączekFJ Joanna FurgalińskaIE Edward InglotKA Aleksander KozeraKD Dominika KowyniaKE Elżbieta KozeraKJ Janusz KarbowniczekKJ Jarosław KweclichKP Piotr KossakowskiLM Maciej LinttnerLW Władysław LucińskiMM Michał MinorMS Stanisław MazuśMT Michalina TrefonNM Maciej NawrotNR Roman NowotarskiRJ Jacek RykałaTA Andrzej TobisWI Ireneusz WalczakWS Sylwia Woźniczka